Біржан салдың 185 жылдығына арналған «Ән еркесі Біржан сал» атты музейлік сабағы

Біржан сал Қожағұлұлы - қазақтың әншілік-орындаушылық өнерін дамытып, халық музыкасын өз шығармашылығымен биік белеске көтерген аса дарынды халық композиторы. Біржан сал әндері өзі өмір кешкен заманның неше алуан окиғаларын, адамгершілік, ізгілік мәселелерін толғап, адам жанының нәзік сезім күйлерін лирикалық әсем сазға бөлейді.

Ақмола облыстық тарихи-өлкетану музейінің кіші ғылыми қызметкері Қасымбаева Күміс Баймаққызы Көкшетау қ. #17 ОМГ-да Біржан салдың 185 жылдығына арналған "Ән еркесі Біржан сал" атты музейлік сабағын өткізді. Сабақ барысында Біржан сал туралы толық ақпарат беріліп, ақынның әндері мен 1972 жылы түсірілген "Ысык-Көлдүн кызгалдактары" көркем фильмнің үзіндісі көрсетілді. Мектеп оқушылары зер қойып тыңдап, өздеріне көптеген мәліметтер алды.