Құрметті қала тұрғындары мен қонақтары! Ақмола облыстық тарихи-өлкетану музейінде жөндеу жұмыстары аяқталды. Біз музейге келушілерді қабылдауға дайынбыз.

«Жеңіс сарбазы» айдары. Константин Кайдалов (1917-1996)

Кеңес Одағының Батыры, Кеңес Армиясының кіші лейтенанты

1917 жылдың 19 қыркүйегінде Чита облысында дүниеге келді. Ақмола облысы Шортанды к. өмір сүріп, өнеркәсіптік комбинатта жұмыс істеді. Ұлы Отан соғысына 1942 жылдың қарашасынан бастап қатысты. Днепр үшін шайқаста ерен ерлігімен көзге түсті. 1943 жылдың 26 қыркүйегі Украина КСР Запорож облысы Орехов ауданында Магдалиновка ауылының маңындағы Днепрдің батыс жағасындағы плацдармдағы ұрыс кезінде Кайдалов жаудың 3 шабуыл құралдарын жойды. Оның қаруы істен шыққан кезде атқыштар тобы атыс қаруынан атуды жалғастырып, неміс автоматшыларының тобын жояды. КСРО Жоғарғы Кеңесі Президиумының 1944 жылғы 22 ақпандағы Жарлығымен аға сержант Константин Кайдалов Кеңес Одағының Батыры атағына ие болады және Ленин ордені мен «Алтын Жұлдыз» медалімен марапатталады.