Құрметті қала тұрғындары мен қонақтары! Ақмола облыстық тарихи-өлкетану музейінде жөндеу жұмыстары аяқталды. Біз музейге келушілерді қабылдауға дайынбыз.

Құрметті достар! Сіздердің назарларыңызға Бөгенбай батыр атындағы Ерейментау тарихи- өлкетану музейі қызметкерлерінің Саққұлақ бидің 220 жылдығына арналған «Саққұлақтың мұралары» дәрісін ұсынамыз.

Ертеде сот пен тергеу функциясын кез-келген даулы мәселелерді бір ауыз сөзбен дұрыс шеше алатын қазақ билері жүзеге асырған. Қазақ билері сыйластық пен әділ шешім қабылдау сияқты қасиеттерге ие болды. Шешендік өнерімен әйгілі болған Саққұлақ би (Сәбден) 1800 жылы Ақмола облысының Ерейментау ауданында дүниеге келген. Бөгенбай батырдың шөбересі.

Дәріс көңілдеріңізден шығатынына сенеміз.