Степногор тарихи-өлкетану музейінің " Бас иеміз Жеңіске" айдары. Юркевич Андриан Николаевич

1921 жылы Могилев облысы, Белоруссия Чаус станциясында дүниеге келген. 1940 жылы Кеңес Әскері қатарына шақырылды. Польшамен шекарада қызмет етті. Соғыстың алғашқы күндері жараланды. Госпитальда емделгеннен кейін, Қиыр Шығыс майданына, бекініс құрылысына жіберілді. 1946 жылға дейін Моңғолияда қызмет етті. Жауынгерлік қызметі үшін «II дәрежелі Отан соғысы» орденімен, «Жапонияны Жеңгені үшін» медалімен марапатталған. Кубаньда, Қырғызстанда жұмыс істеді.1969 жылдан бері Степногорск қаласында тұрған. ГМЗ-те жұмыс істеді, сол жерден құрметті демалысқа шықты.