"Жеңіс сарбазы" айдары. Иван Скуридин (1914-1944)

Кеңес одағының батыры, аға сержант

1914 ж.21 тамызда Ақмола облысы Макинка болысы Отрадное селосында дүниеге келді. 1931-1939 ж. Макинск элеваторында жұмысшы. 1941 ж. 15 тамызында 310- шы 25 атқыштар дивизиясы құрамында Ленинград майданына аттанды. 98- ші атқыштар дивизиясы (67- ші әскер, Ленинград майданы) 4- ші атқыштар полкінің командирі. 1944 ж. 17 қантарда Ломоносов қаласы түбінде аға сержантИван Скуридин жау дзотының амбразурасын өз денесімен жауып қаза тапты. КСРО Жоғарғы Кеңесі Президиумының 1944 ж. 13 ақпанның Жарлығымен неміс басқыншыларына қарсы майданда жауынгерлік тапсырмаларды үлгілі орындап, батылдық пен ерлік көрсеткені үшін гвардия аға сержанты И.К. Скуридинға қаза тапқаннан кейін «Алтын жұлдыз» медалі және Ленин ордені қоса Кеңес Одағының Батыры атағы берілді. Ленинград облысы Ломоносов ауданы Гостилицы елді мекенінде батырға екерткіш орнатылды. Оның құрметіне Санкт-Петербургте кеме шаруашылығы, Сахалин теңізі ролкер-кемесі оның есімімен аталды. Макинск қаласында музей ашылды, көше мен паркке оның есімі берілген.