Ежелгі мумиялар құпия сырға толы. Бүгінгі таңда зерттеудің неғұрлым нақты әдістерінің пайда болуы оларды егжей-тегжейлі зерттеуге мүмкіндік береді.

1 сәуір күні Ақмола облыстық тарихи-өлкетану музейінде «Ежелгі Мысыр» атты бірегей тақырыптық көрме өз жұмысын бастайды, оның жәдігерлері Санкт-Петербург қаласының Жеке коллекционерлер қауымдастығымен ұсынылады.

Келушілер Анубис құдайының маскасындағы Ежелгі Мысыр абызы арқылы мумияның құпияларын танып біле алады, басқа әлемнің көптеген қызметшілерімен қоршалған алтын саркофагқа жатқызылған Сети I перғауынын, Мысырдың ұлы патшайымдарының сәнді әшекейлерін тамашалай алады.

Сондай-ақ, сақшы, кедей әйел мумиялары, мысырлық пір әйел Мересанх саркофагы, «Осирис соты», ушебтилер (Ежелгі Египетте қабірге қойылған арнайы мүсіндер) сияқты реплика жәдігерлер ұсынылады.